OPTIMAL VEGE RECOVERY
 
Doplněk stravy v prášku se sladidlem.
 
 • Prémiová směs rostlinných BIO proteinů a sacharidů
 • BIO rýžový protein (z celozrnné rýže) + BIO hrachový protein
 • Komplexní aminokyselinové spektrum
 • BIO Tapiokový maltodextrin
 • Doplnění zásob glykogenu
 • 97,1 % složek tohoto produktu je certifikováno BIO
 • Optimální stravitelnost a využitelnost
 • Směs bohatá na BCAA + EAA
 • Elektrolyty a stopové prvky = mořská sůl Guérande
 • Svalová hmota, regenerace
 • Holistické (celostní) složení produktu
 • Vynikající biodostupnost
 • Prémiová kvalita - produkt obsahuje pouze aktivní složky
 • Prémiová čistota - bez obsahu balastních aditiv, pojiv, plnidel a umělých sladidel
 
Optimal Vege Recovery je komplexní bílkovinná a sacharidová směs pro efektivní regeneraci po tréninku. Při sportu vzrůstá potřeba těla regenerovat = opravovat svalovou tkáň poškozenou intenzivní fyzickou zátěží. Dostatečný příjem kvalitní čisté bílkoviny je tak nezbytný. Mimo to se však také vyčerpávají zásoby svalového glykogenu a elektrolytů, který je nutné obnovit. Proto Optimal Vege Recovery vedle rostlinných bílkovin z hrachu a rýže obsahuje také tapiokový maltodextrin a mořskou sůl Guérande.
 
Optimal Vege Recovery obsahuje směs dvou rostlinných BIO proteinů - rýžového z celozrnné rýže a hrachového. Rýžový protein je velmi dobře stravitelný a vstřebatelný, a má téměř dokonalé aminokyselinové spektrum. Jedna aminokyselina u něj však zůstává nízká - je jí lysin, kterého je naopak dostatek v hrachovém proteinu. Kombinace těchto dvou proteinů tedy dává dohromady komplexní aminokyselinové spektrum, kde je dostatek všech BCAA i dalších aminokyselin. (Viz - Hrachový protein – kvalitní bílkovina pro nové tisíciletí).
Výhodou tohoto proteinu je perfektní stravitelnost a šetrné vstřebávání vzhledem k zažívacímu traktu. 
 
Optimal Vege Recovery dále obsahuje tapiokový maltodextrin, středně rychle vstřebávanou látkou, která efektivně doplňuje svalový glykogen a také mořskou sůl Guérande obsahující potřebné elektrolyty a stopové prvky.
 
BIO Optimal Vege Recovery je zcela bez pesticidů, GMO a ozařovaných složek. Také neobsahuje žádná uměla sladidla (sukralózu, aspartam, acesulfam,...) nebo jiné syntetické přísady.
 
Vysoký důraz na čistotu použitých složek není přehnaný. Bílkovina nám slouží jako stavební látka - z přijatých proteinů tělo doslova vytváří a regeneruje svalovou hmotu, tkáně, kůži a kosti. Přítomnost nebo nepřítomnost odpadních látek v těle se pak odráží na tom, jak se cítíme, jakou máme kondici, a jaké jsme schopni podávat výkony.
 
Vyvinuto a vyrobeno ve Finsku.
Země původu suroviny mimo EU.
 
 
Prémiová značka Puhdistamo nabízí jedinečnou řadu etických doplňků stravy, originálních adaptogenů z Laponska a výběrových superpotravin nejvyšší jakosti. Nekompromisní a vášnivý přístup k maximální možné kvalitě je doslova zakódován v DNA, tedy v základní genetické informaci celé značky! Jednotlivé produkty obsahují pouze čistou směs aktivních složek, to vše bez obsahu balastních aditiv, pojiv a plnidel.  Prémiové suroviny jsou vybírány ze zdrojů, které odpovídají přirozenému výskytu daného druhu, ať se jedná o přírodní bohatství severských lesů v Laponsku a Finsku, nebo další špičkové lokality po celé zeměkouli. Celkový holistický koncept značky vychází z propojení přírody a moderních vědeckých poznatků. Tento celostní přístup poskytuje jedinečné nutriční a synergické botanické formulace, které jsou hluboce účinné a přesně vyvážené.
 
 
Balení: 800 g
 
Dávkování: smíchejte 50 g s 400—600 ml libovolné tekutiny. Balení obsahuje 16 dávek.
 
Upozornění: Po otevření sáček pečlivě uzavírejte. Nepřekračujte doporučenou denní dávku. Nenahrazuje pestrou stravu. Skladujte v suchu a chladu, mimo dosah dětí.
 

 
 Výživové údaje:
 50 g*
 ve 100 g
 Energetická hodnota
 813 kJ / 192 kcal
 1626 kJ / 384 kcal
 Tuky
 1,9 g
 3,8 g
     z toho nasycené mastné kyseliny
 0,8 g
 1,7 g
 Sacharidy
 21 g
 41 g
     z toho cukry
 1,6 g
 3,1 g
 Bílkoviny
 22 g
 44 g
 Sůl
 0,7 g
 1,5 g
 Aminokyselinový profil
 ve 100 g
 Alanin
 1,9 g
 Arginin
 3,4 g
 Aspartát
 4,1 g
 Fenylalanin**
 2,1 g
 Kyselina glutamová
 6,8 g
 Glycin
 1,6 g
 Histidin
 1 g
 Isoleucin**
 1,7 g
 Cystein
 0,8 g
 Leucin**
 3,3 g
 Lysin**
 2,2 g
 Methionin
 0,7 g
 Prolin
 1,8 g
 Serin
 2,1 g
 Threonin**
 1,4 g
 Tryptofan**
 0,3 g
 Tyrosin
 1,3 g
 Valin**
 2,1 g
*50 g odpovídá jedné dávce, balení obsahuje 16 dávek. ** Esenciální aminokyseliny.
 
 
Složení: tapiokový maltodextrin*, rýžový protein*, hrachový protein*,  pražený kakaový prášek*, aroma, zahušťovadlo xanthanová guma, mořská sůl Guérande, sladidlo (steviol-glykosidy). * bio kvalita (97,1 % složek tohoto produktu je certifikováno FI-EKO-201).
 

 
Jedna dávka obsahuje 22 g proteinů a 21 g sacharidů.