O nás

Naše mise: kvalita před kvantitou

Kdo jsme? Dali jsme se dohromady v roce 1998 a od té doby táhneme za jeden provaz. Tím je společné nadšení pro aktivní životní styl a zdraví, prioritní je pro nás vždy kvalita před kvantitou. V roce 2006 jsme založili nosný projekt ForActiv.cz, jehož hlavní misí jsou etické doplňky stravy a prémiová sportovní výživa.

Náš cíl: nabízíme funkční řešení a vysokou čistotu

V naší nabídce naleznete především výběrové a prověřené zboží, tím se odlišujeme od tzv. diskontních prodejců, jejichž hlavní filozofií je jednoduše nabízet úplně vše co trh nabízí. Našim hlavním cílem je nabízet funkční řešení v rámci nabízených značek a produktů. Jinými slovy, zákazník je pro nás na prvním místě. Vybrané produkty navíc obsahují minimalizovaný, nebo nulový obsah balastních aditiv, jako jsou pojiva, umělá sladidla, syntetická barviva nebo oxid křemičitý a další. Všechny naše produkty jsou GMO free. 

Náš sortiment: vše pro pro aktivní životní styl a zdraví

Nenabízíme léky a syntetická farmaka, protože "lékař léčí". Nabízíme funkční doplňky stravy, protože "příroda uzdravuje". Zdraví je pro nás všechny samozřejmě to nejdůležitější! Součástí naší nabídky jsou kvalitní doplňky stravy s obsahem účinných složek, které jsou svou skladbou přirozené pro lidské tělo i životní prostředí. Pro zajímavost: všechny buňky v lidském těle se vymění cca jednou za 7 let. V případě konzumace nekvalitních potravin, polotovarů, nekvalitních doplňků stravy, popř. dalších syntetických látek atd., nedochází k projevení negativních příznaků ihned, ale až po delší časové periodě, "kdy se ucho utrhne". Naštěstí to stejné platí také opačným směrem:  současný trh nabízí i produkty, které kromě podpory výkonu působí dlouhodobě jako podpora celkového zdraví organizmu. Přesně tyto produkty se snažíme vybírat a přednostně doporučovat .

Naše tři nosné pilíře 

PILÍŘ ČÍSLO 1 - WELLNESS = kategorie produktů zaměřených přednostně na ZDRAVÍ A HARMONII 

PILÍŘ ČÍSLO 2 - FITNESS = kategorie produktů zaměřených přednostně na FITNESS A FUNKČNÍ TRÉNINK

PILÍŘ ČÍSLO 3 - SPORT = kategorie produktů zaměřených přednostně na SPORT A VYTRVALOST

Jsme exkluzivním distribučním partnerem více než 25ti prémiových evropských značek 

Společnost ForActiv.cz byla založena v Brně a kromě Česka exportujeme zboží  i do dalších zemí střední a východní Evropy. Našim hlavním cílem je dělat svoji práci slušně. To znamená upřednostňovat zboží a služby v nejvyšší dostupné kvalitě. Věříme také, že nejlepší cestou k tomu je dlouhodobě vzdělávat nejen sebe, ale i našeho zákazníka. Toho se snažíme dosáhnout prostřednictvím našich prodejen v Brně, Plzni a Ostravě, ale také prostřednictvím našeho blogu a etického sdružení eFIA.cz (Etická Fitness Aliance).

V Praze a dalších městech České republiky, včetně okolních zemí, prodáváme zboží prostřednictvím sítě našich smluvních obchodních partnerů, které se snažíme pečlivě vybírat, protože jednou z našich nejdůležitějších priorit je kvalitní poradenství a seriózní přístup ke konečnému zákazníkovi. Většina nabízeného zboží je stále skladem a okamžitě k dispozici.

Jedeme na zelenou energii za pomoci EU. Náš centrální sklad (800m2) je celoročně klimatizován 

Zboží je celoročně skladováno v ideálních podmínkách. Naše moderní skladové prostory o ploše více než 800 m2 odpovídají nejnáročnějším normám a požadavkům. Sklad obsluhují tři supervýkonná tepelná čerpadla, která garantují ideální skladovací teplotu bez větších výkyvů a to jak v zimních, tak letních měsících!

Na střeše našeho logistického centra máme instalované solární panely - fotovoltaickou elektrárnu o výkonu 19,80 kWp, která pro celý náš systém poskytuje 100 % zelenou energii ze Slunce, tedy z obnovitelného zdroje. Projekt naší fotovoltaické elektrárny je spolufinancován Evropskou unií a má za cíl snížit odběr elektrické energie, snížit provozní náklady firmy a v neposlední řadě také přispět ke zlepšení životního prostředí.

Projekt FV systém ForActiv.cz s.r.o.

Na kvalitních regálech leží tíha celého skladu, když je potřeba, umí i jezdit. Pro skladování našeho zboží využíváme profesionální skladový a logistický systém Jungheinrich, jehož součástí jsou jak statické, tak dynamické regálové systémy. Kromě optimálních teplot skladování nám jde také o to, aby bylo zboží pečlivě uloženo na správném místě a vždy po ruce. Stanovili jsme si v tomto ohledu vysoké cíle. Vždyť se staráme o produkty, které potřebují naši zákazníci!

Prodejny ForActiv.cz - osobní přístup a profesionální poradenství

Filozofií našich prodejen je naprosto individuální a profesionální přístup ke každému zákazníkovi. Dáváme si opravdu záležet na kvalitním a odborném poradenství "šitém na míru", protože věříme, že se tento přístup vyplácí. Nejlepší zákazník, je pro nás spokojený zákazník a to v dlouhodobé perspektivě! Proto kromě funkčnosti produktů, klademe velký důraz na dlouhodobou podporu celkového zdraví organizmu.

FITNESS & WELLNESS SHOP BRNO

FITNESS & WELLNESS SHOP PLZEŇ
 
 
FITNESS & WELLNESS SHOP OSTRAVA
 
 

Značky, které exkluzivně zastupujeme pro vybrané země střední a východní Evropy

REFLEX NUTRITION

Britská společnost Reflex Nutrition je jedním z předních evropských specialistů v oblasti kvality, seriózních inovací a funkční sportovní výživy, určené pro náročné zákazníky a profesionály. Produkty této značky patří k tomu nejlepšímu na trhu a to v celosvětovém měřítku.

VIRIDIAN NUTRITION

Britská značka Viridian nabízí etické vitamíny a doplňky stravy, zaměřené na tři hlavní oblasti: kvalita/čistota, charita, životní prostředí. Všechny produkty jsou 100% bioaktivní, v kapslích rostlinného původu, bez použití problematických aditiv. Všechny složky pocházejí z absolutně čistých zdrojů.

MYOTEC

Naše vlastní značka, kterou s námi tvoří naši zákazníci. Hlavní filozofií je komplexní nabídka kvalitních produktů bez obsahu umělých sladidel. Zboží je vyráběno na renomovaných linkách v Rakousku, Německu a České republice. Pro výrobu volíme vždy to nejlepší vzhledem k čerstvosti, čistotě a kvalitě surovin.

ADAPT

Produkty, které fungují. To je hlavním mottem profesionální značky sportovní výživy Adapt Nutrition. Zakladatelem je britský specialista Adam Dickinson, který využil své dlouholeté zkušenosti v oboru, a v roce 2014 založil nezávislou značku zaměřenou výhradně na výkon, kvalitu a funkčnost.

ANCESTRAL SUPERFOODS

Živé funkční potraviny nejvyšší kvality, vyvinuté ve spolupráci s předními evropskými odborníky! Prémiová značka Ancestral Superfoods se specializuje na naklíčené a fermentované potraviny vycházející z tradičních a účinných receptur našich předků. Živé funkční potraviny obsahují velké množství enzymů, probiotických kultur, aminokyselin, vitamínů, organických minerálů a dalších bioaktivních složek. Vývoj jednotlivých produktů je výsledkem dlouhé vědecké práce a řady studií, z nichž mnohé se týkají sledování dopadu a výhod naklíčených a fermentovaných potravin u lidí s různými zdravotními problémy. Pravidelná konzumace společně s běžnou stravou, přináší v dlouhodobém měřítku velmi pozitivní výsledky.

ANCIENT BRAVE

S Ancient Brave si dopřejete luxus křišťálově čistých a zároveň maximálně účinných produktů, vycházejících ze starobylých znalostí o efektivním stravování. Ty nabízí etickou a zdravou alternativu k současnému trendu radikálních diet, které mají v dlouhodobém měřítku devastující účinek na organismus. S Ancient Brave přirozeným způsobem a bez újmy na zdraví optimalizujete hmotnost, ale také znova nastartujete optimální fyzickou i psychickou kondici.

BABE'S

Produkty řady Babe’s se zaměřují na podporu vzhledu. Jsou určené pro ženy i pro všechny hledající účinné doplňky stravy. Pomáhají podpořit stav pokožky, nehtů, vlasů, hlídat hmotnost a také obsahují složky, jejichž účinky souvisí s celkovou psychickou i fyzickou kondicí. Za řadou Babe’s stojí oblíbená slovinská značka Nutrisslim, která si zakládá na čistotě svých produktů. Proto v doplňcích řady Babe’s nikdy nenaleznete umělá sladidla, barviva, konzervanty, zbytky pesticidů ani GMO složky.

BLENDER BOTTLE

Blender Bottle je společnost pochájící z Utahu ve Spojených státech amerických. Na začástku století proměnila trh se šejkry, když uvedla svůj BlenderBottle® Classic™. Ten nastolil úplně nový standard mezi šejkry pro proteinové nápoje. Od té doby svoji nabídku neustále rozšiřuje a zdokonaluje, takže si vybere úplně každý. Ať už potřebujete pomocníka na každý den do gymu, kombinaci šejkru a láhve, nebo odolného tvrďáka pro ty nejnáročnější sporty, vždy najdete jen ty nejlepší materiály, elegantní a nadčasový design a vysokou odolnost proti poškození a průsaku.

CURESUPPORT

CureSupport je nizozemská společnost zabývající se výrobou lipozomálních doplňků stravy. Má tradici už více než 15 let a za tu dobu dosáhla v tomto oboru celosvětového renomé. Heslo společnosti zní „Vše je o vstřebatelnosti!“, přičemž lze bez nadsázky říci, že se více než podařilo jej naplnit. Ve vstřebatelnosti totiž nemají originální lipozomy konkurenci – jsou tělem mnohonásobně využitelnější než obyčejné vitamíny. Své doplňky stravy vyrábí společnost CureSupport na vlastní výrobní lince, což jí dáva kontrolu nad celým procesem výroby, a společnost tak 100% garantuje kvalitu a čistotu svých výrobků. Vstřebatelnost a účinek doplňků značky CureSupport není marketingovým heslem, ale faktem prověřeným odbornými studiemi i každodenní zkušeností.

EKOLIFE NATURA

Ekolife Natura je velmi dynamická a úspěšná společnost ze Slovinska, specializující se na prémiové lipozomální vitamíny, lipozomální chelatované minerály a další špičkové doplňky stravy. Lipozomální produkty jsou vyráběny v souladu s normami kvality HACCP, ISO 17021 a to v rámci farmaceutického režimu “clean room” (vědecký výzkum a následná produkce). Společnost Ekolife Natura založily v roce 2007 výživové specialistky, sestry Tjaša a Tajča Pavček. Obrovskou motivací je jim zájem o zdravý životní styl, vzdělávání se a sdílení informací.

MERIDIAN

No.1 - NATURAL NUT BUTTERS LEADER / SINCE 1986. Společnost Meridian byla založena před více než 30 lety a velmi rychle se etablovala jako prémiová evropská značka v segmentu ořechových másel a etických potravin. Základem úspěšné filozofie je ohled na naší planetu, včetně odpovědnosti a hlubokého respektu k životnímu prostředí. Od semínka, tedy prvotního zdroje, přes dopravu až k finálnímu zpracování produktu - postupuje zn. Meridian vždy udržitelným způsobem.  To vše z jednoho prostého důvodu: to dobré lépe chutná ! Meridian je také jednou z prvních značek ořechových másel, která má nezávislou certifikaci POFCAP (bez palmového oleje), samozřejmostí je certifikace The Vegan Society.

NORDBO

NORDBO je elitní švédská značka, jejíž filozofie synergních dopňků stravy je založena na dvou pilířích: kvalita a klinická dokumentace + udržitelnost a etická odpovědnost. Značka spojuje severskou tradici a kvalitu, se smysluplnou inovací a čistotou použitých složek = inovativní vývoj klasických doplňků, lepšími způsoby. Skvělým příkladem je nativní rybí tuk Nordbo, který pochází z lokální skandinávské produkce a je vyroben ze 100% udržitelných zdrojů. S produkty Nordbo máte 100% jistotu, že při jejich výrobě bylo vždy myšleno na maximální možnou funkčnost, kvalitu zdrojových surovin a zároveň na ohleduplnost k životnímu prostředí. Všechny produkty Nordbo za sebou mají buď certifikáty ASC (Aqua Stewardship Council) nebo I'm Vegan. Všechny jsou navíc vyrobené podle standardů GMP (Good Manufacturing Practices).

NUTRIWORKS

Mladá, úspěšná a velmi dynamická. Tak lze charakterizovat finskou značku ze země tisíce jezer. Celkový koncept značky vychází z moderního a etického přístupu ke sportovní výživě. Všechny produkty jsou vyráběny ve Finsku a Švédsku v souladu s nejvyššími normami kvality.

ORANGEFIT

Let's Create A Fitter World. Holandská značka Orangefit nabízí etickou sportovní a doplňkovou výživu nejvyšších parametrů, zaměřenou na následující nosné cíle: 100% rostlinné zdroje - prémiová kvalita (GMO free) - udržitelný rozvoj (uhlíková stopa) - evropská produkce - přednostně evropské suroviny - bez obsahu umělých sladidel a syntetických balastních složek – 100% recyklovatelné obaly. 

Motto Orangefit: Naše hodnoty určují náš cíl! Přejeme si, aby jste se cítili fit a zdraví. Zdravou alternativu k živočišným produktům si může občas, pravidelně, nebo trvale dopřát každý, od sportovce přes astronauta až po vrabce domácího. To vše bez zbytečného přetěžování naší matky Země. Vytvořme zdravější svět!

OPTIBAC

Originální probiotika s královskou pečetí Queen´s Award. Optibac je rodinná značka založená bratrem a dvěma sestrami v roce 2004 ve Velké Británii. Sourozence k zájmu o zdraví přivedl otec, profesí lékař. Zájem o holistický a přirozený přístup ke zdraví postupně vedl k založení společnosti věnující se kvalitním probiotikům. Dnes je značka Optibac nejdoporučovanější značkou probiotik v Anglii a Irsku. Je to i proto, že zakladatelé věří celým svým srdcem v to, co dělají, svoje doplňky sami užívají na denní bázi a doporučují je i všem svým známým a rodině. Společnost Optibac sídlí blízko Andoveru v hrabství Hampshire. Navázala partnerství se světovými oborovými institucemi a v současné chvíli nabízí 15 rozdílných druhů doplňků s probiotiky, z nichž každý dostal významné ocenění. Společnost Optibac je hrdým nositelem ocenění Queen's Award - nejprestižnější královské ceny a královské pečeti pro britské podniky, které je celosvětově uznávané a označuje ty nejlepší společnosti v oboru.

ROCKS

ROCKS = lahodné ovocné nápoje z pramenité vody Rocks Spring a BIO ovoce, slazené pouze BIO třtinovým cukrem. Bez umělých sladidel, barviv a konzervantů. Rocks je malá rodinná firma sídlící v malém sídle kousek od Exeteru v hrabství Devon. Její tradice sahá až do roku 1981, kdy její zakladatel Hugh Rock přišel s vizí poctivých ovocných nápojů, ve kterých nebudou žádná syntetická aditiva, a zároveň dovedou potěšit chuťové buňky. Původních receptur a hodnot svého zakladatele se značka Rocks drží dodnes.

SEAGARDEN

Norská společnost Seagarden je uznávaným leaderem a prémiovým producentem 100% přírodních mořských doplňků stravy (udržitelný rybolov) a jediným producentem prémiových mořských kolagenových peptidů ve Skandinávii. Prémiový kolagen a další přírodní mořské doplňky vyrábí společnost Seagarden výhradně z volně ulovených ryb. Společnost vznikla v roce 2000 a od počátku staví na myšlenkách a tradicích sahajících několik tisíc let dozadu. Své sídlo a výrobu má v norském Avaldsnes na ostrově Karmoy, který byl královským sídlem starověkých mořských králů ještě před vikingským věkem. Lidé zde vždy žili v souladu s přírodou, živili se rybolovem a vším, co může poskytnout moře. Ti, kteří zde žili, navazovali kontakty za mořem, byli čilí obchodníci a přinášeli domu nápady, znalosti a nové impulsy. Na tyto tradice se Seagarden snaží navazovat.

STEENS

 #1 New Zealand Premium Quality. Špičkový farmářský med z manuky, v exkluzivní kvalitě 100% RAW. Oceňovaný a uznávaný leader v segmentu prémiové kvality s tradicí od roku 1982. Paul a Sheryl Steensovi jsou manželský pár nadšenců do včelařského řemesla, který se své vášni věnují už skoro 40 let. Za tu dobu nasbírali nepřeberné množství zkušeností a zároveň se vždy drželi svých zásad - hospodařit s ohledem na přírodu, nikdy na její úkor, a poskytovat co nejčistší a nejkvalitnější manukový med, který je možný. Steensovy najdete na jejich včelí farmě v Papamoa Hills, kde se stále dodnes s láskou starají o svoje úly. Jejich produkty superprémiové kvality si získaly tisíce příznivců po celém světě.

ENERGYBODY

Německá společnost FFB GmbH je renomovaným smluvním výrobcem sportovní výživy a výrobcem náhradní výživy pro zdravotnická zařízení s dlouholetou tradicí. EnergyBody jako koncept vlastní značky tak nabízí špičkovou kvalitu a čistotu na farmaceutické úrovni.

PHD NUTRITION

Britská značka sportovní výživy PhD Nutrition nabízí tzv. zlatý střed, tedy širokou škálu fitness produktů slušné kvality, zaměřených prioritně na skvělou chuť a konzistenci produktů. Produkty jsou určeny především pro širokou sportující veřejnost a širokou veřejnost obecně.

PUHDISTAMO

Exkluzivní finská značka doplňkové výživy založená v roce 2009. Ve svém sortimentu má originální finské produkty původem z Laponska, nejsevernější oblasti Finska, která ukrývá obrovské bohatství nedotčené přírody v podobě hlubokých jehličnatých lesů, které jsou daleko od průmyslových oblastí a jiného znečištění. Vedle originálních finských produktů najdete u Puhdistama i holistické doplňky se složkami pečlivě vybíranými v různých oblastech všech kontinentů, od Indie až po USA. Všechny doplňky značky Puhdistamo jsou striktně bez GMO a bez umělých sladidel, všechny obsahují výhradně účinné složky, žádná plnidla, pojiva a jiná nadbytečná chemická aditiva. Puhdistamo znamená opravdovou prémiovou kvalitu, čistotu a severskou sílu.

SUNWARRIOR

Sunwarrior je rozvíjející se společnost s doplňkovou rostlinnou výživou. Jejím závazkem vyrábět pouze ty nejlepší rostlinné potraviny a doplňky stravy a přitom se chovat ohleduplně k planetě. V Sunwarrior se řídí tím, že rostliny nám poskytují ty nejčistší a nejvydatnější potraviny bohaté na antioxidanty, vitamíny, minerály, enzymy, a také fytonutrienty. Což je důležité obzvláště v dnešní době, kdy veškerou naši stravu silně zpracováváme, čímž si odepíráme možnost využít všechny jejich nutriční výhody.

VEMOHERB

Bulharská společnost VemoHerb je předním evropským specialistou v oblasti pokročilých rostlinných extraktů. Doplňky VemoHerb se vyznačují bezkonkurenční biologickou aktivitou a účinností. Extrakty z laboratoří VemoHerb nabízejí špičkové značky sportovní výživy na všech kontinentech.

GRENADE

Značka Grenade je celosvětovou ikonou a to zejména díky svému úspěšnému před-tréninkovému stimulátoru a spalovači tuku. Produkty úspěšného britského výrobce jsou vhodné pro všechny hardcore nadšence, širokou sportující veřejnost a obecně pro všechny jedince vyžadující silnou stimulaci.

NUTRISSLIM

Za značkou Nutrisslim najdete mladou slovinskou firmu řídící se pravidlem nabízet superpotraviny a doplňky nstravy v maximální možné čistotě a kvalitě. Ve složení proto nikdy nenajdete umělá sladidla, barviva, konzervanty, zbytky pesticidů ani žádné přísady pocházející z geneticky modifikovaných plodin.

CENTONZE

Nejvyšší kategorie TOP kvalitních „extra panenských“ olivových olejů z kategorie tzv. monokultivarů, ze západního pobřeží Sicílie. Certifikovaná BIO kvalita „Centonze“ má svou přidanou hodnotu a to díky každodenní péči, ručnímu způsobu prořezávání a průběhu celého výrobního cyklu.

PURASANA

Renomovaná belgická značka, specialista v oblasti superpotravin. Dobré jméno, jasný původ a vysoká kvalita produktů zaměřených na wellness a zdravý životní styl, tak lze jednoduše charakterizovat společnost Purasana. Naprostá většina sortimentu je v certifikované kvalitě BIO.

VEGAN FITNESS

Etický projekt Vegan Fitness – Superfood Sport Nutrition - nabízí zelenou značku sportovní výživy, jejímž základem jsou značkové suroviny jasného původu v nejvyšší možné kvalitě. Základní filozofií je "koncept a kvalita v jednom balení", tedy maximální možná bioaktivita produktů, pokud možno nulová tepelná a chemická denaturace = maximální obsah enzymů a bioaktivních frakcí. Dalším faktorem je maximální možná biodostupnost jednotlivých složek s minimem balastních aditiv jako jsou plnidla, konzervanty, pojiva, syntetické složky atd.

HIGH 5 NUTRITION

HIGH5 je celosvětově oceňovaná anglická společnost s více než dvacetiletou tradicí a předním postavením na trhu sportovní výživy pro vytrvalostní sporty. Firma nespoléhá na marketingová pozlátka, ale na složení a obsah produktů s minimalizovaným, nebo nulovým obsahem umělých sladidel.

VITARGO

Švédská GMO-free sportovní výživa pro vytrvalostní sporty. Je využívána mnoha olympijskými vítězi. Jde o patentovanou formu sacharidů (frakce amylopektinu) s unikátními vlastnostmi (0% cukru) – má ideální molekulární strukturu, která je téměř identická s molekulární strukturou glykogenu.


 

Náš příběh s chocholoušem 

Lepší znamení jsme si nemohli přát! Vše začalo velmi brzy z jara v den zahájení stavby našeho logistického centra. Krajinu prohřívaly sluneční paprsky za hlučného doprovodu těžké stavební techniky, která začala srovnávat rozsáhlý povrch pozemku. Tedy do okamžiku, než jsme přesně uprostřed stavby narazili na párek vystrašených chocholoušů poletujících odhodlaně kolem hnízda se třemi vajíčky.

Chocholouš obecný je chráněný stepní pták, který své hnízdo buduje zásadně na zemi.  Hnízda ani vajec se samozřejmě nelze dotýkat, protože o ně rodiče mohou ztratit zájem. Tak co s tím?  Rozhodnutí bylo z našeho pohledu jasné.   

Ta tři vejce, to je nový život, nový začátek. Navíc jsme také tři, také znovu začínáme! Vše jsme brali jako velmi dobré znamení a odložili jsme proto zahájení stavby. To vše do chvíle, než se mláďata vylíhnou a opustí hnízdo. Hlídáním jsme navíc pověřili zkušeného ornitologa.

Trvalo to skoro měsíc a vše dopadlo jak mělo, tři zdravá mláďata vyběhla ven z hnízda. Chocholouš se pro nás stal symbolem – jeho kovové podobizny zdobí naší vstupní halu a především nás ti skuteční pravidelně navštěvují.