O nás

Naše mise: kvalita před kvantitou

Kdo jsme? Dali jsme se dohromady v roce 1998 a od té doby táhneme za jeden provaz. Tím provazem je společné nadšení pro aktivní životní styl a zdraví, prioritní je pro nás vždy kvalita před kvantitou. V roce 2006 jsme založili nosný projekt ForActiv.cz, jehož hlavní misí jsou etické doplňky stravy a prémiová sportovní výživa. V naší nabídce naleznete především výběrové a prověřené zboží, tím se odlišujeme od tzv. diskontních prodejců a on-line obchodů, jejichž hlavní filozofií je pravý opak, tedy snaha být největší a nejlevnější na trhu, jednoduše nabízet úplně vše co se dá prodávat. To našim cílem není! Věříme, že každý člověk by měl na prvním místě více dávat než dostává. A tím více je dle našeho názoru (kromě jiného) lidská slušnost, pozitivní energie a seriózní přístup k zákazníkovi. Jednoduše, kvalita před kvantitou.

V hlavě nám leží nejen výkon, ale také zdraví

Hlavním cílem pro výběr našich produktů je nejen inovace a maximální funkčnost, ale také vysoká kvalita a zdravotní nezávadnost použitých surovin. S maximálním důrazem na garanci kvality a čistoty surovin a jejich prověření nejen klinickými studiemi, ale také dlouhodobou bezproblémovou historií, preferuje naše společnost v současné době import a prodej produktů autorizovaných v rámci evropského trhu, a to v souladu s nejvyššími normami kvality (GMO free).

Přestože v naší nabídce naleznete produkty s minimalizovaným obsahem umělých sladidel a balastních aditiv, preferujeme produkty s nulovým obsahem balastních aditiv (včetně umělých sladidel) a jejich podíl se snažíme neustále zvyšovat!

Jsme exkluzivním distribučním partnerem prémiových evropských značek 

Společnost ForActiv.cz byla založena v Brně a kromě Česka exportujeme zboží  i do dalších zemí střední a východní Evropy. Našim hlavním cílem je dělat svoji práci slušně. To znamená upřednostňovat zboží a služby v nejvyšší dostupné kvalitě. Věříme také, že nejlepší cestou k tomu je dlouhodobě vzdělávat nejen sebe, ale i našeho zákazníka. Toho se snažíme dosáhnout prostřednictvím našich prodejen v Brně, Plzni a Ostravě, ale také prostřednictvím našeho blogu a etického sdružení eFIA.cz (Etická Fitness Aliance).

V Praze a dalších městech České republiky, včetně okolních zemí, prodáváme zboží prostřednictvím sítě našich smluvních obchodních partnerů, které se snažíme pečlivě vybírat, protože jednou z našich nejdůležitějších priorit je kvalitní poradenství a seriózní přístup ke konečnému zákazníkovi. Většina nabízeného zboží je stále skladem a okamžitě k dispozici.

Náš centrální velkoobchodní sklad je celoročně klimatizován - zboží je jako v bavlnce

Zboží je celoročně skladováno v ideálních podmínkách. Naše moderní skladové prostory o ploše více než 800 m2 odpovídají nejnáročnějším normám a požadavkům. Sklad obsluhují tři supervýkonná tepelná čerpadla, která garantují ideální skladovací teplotu bez větších výkyvů a to jak v zimních, tak letních měsících!

Na kvalitních regálech leží tíha celého skladu, když je potřeba, umí i jezdit. Pro skladování našeho zboží využíváme profesionální skladový a logistický systém Jungheinrich, jehož součástí jsou jak statické, tak dynamické regálové systémy. Kromě optimálních teplot skladování nám jde také o to, aby bylo zboží pečlivě uloženo na správném místě a vždy po ruce. Stanovili jsme si v tomto ohledu vysoké cíle. Vždyť se staráme o produkty, které potřebují naši zákazníci!

Prodejny ForActiv.cz - osobní přístup a profesionální poradenství

Filozofií našich prodejen je naprosto individuální a profesionální přístup ke každému zákazníkovi. Dáváme si opravdu záležet na kvalitním a odborném poradenství "šitém na míru", protože věříme, že se tento přístup vyplácí. Nejlepší zákazník, je pro nás spokojený zákazník a to v dlouhodobé perspektivě! Proto kromě funkčnosti produktů, klademe velký důraz na dlouhodobou podporu celkového zdraví organizmu.

Jen pro zajímavost: všechny buňky v lidském těle se vymění cca jednou za 7 let. V případě konzumace nekvalitních potravin, nebo doplňků stravy s vysokým obsahem balastních a syntetických aditiv, popř. nekvalitních polotovarů atd., nedochází k projevení negativních příznaků ihned, ale až po delší časové periodě, "kdy se ucho utrhne". Naštěstí to stejné platí také opačným směrem:  současný trh nabízí i produkty, které kromě podpory výkonu působí dlouhodobě jako podpora celkového zdraví organizmu. Přesně tyto produkty se snažíme vybírat a přednostně doporučovat v rámci našich značkových prodejen.

FITNESS & WELLNESS SHOP BRNO

FITNESS & WELLNESS SHOP PLZEŇ
 
 
FITNESS & WELLNESS SHOP OSTRAVA
 
 

Naše tři nosné pilíře, které tvoří jeden celek

PILÍŘ ČÍSLO 1 – FITNESS = kategorie produktů zaměřených přednostně na FITNESS, FUNKČNÍ TRÉNINK, SILOVÉ A BOJOVÉ SPORTOVNÍ DISCIPLÍNY

PILÍŘ ČÍSLO 2 – ENDURANCE =  kategorie produktů zaměřených přednostně na VYTRVALOSTNÍ SPORTOVNÍ DISCIPLÍNY

PILÍŘ ČÍSLO 3 – WELLNESS = kategorie produktů zaměřených přednostně na ZDRAVÍ, HARMONII A VNITŘNÍ ROVNOVÁHU

Značky, které exkluzivně zastupujeme pro vybrané země střední a východní Evropy

REFLEX NUTRITION

Britská společnost Reflex Nutrition je jedním z předních evropských specialistů v oblasti kvality, seriózních inovací a funkční sportovní výživy, určené pro náročné zákazníky a profesionály. Produkty této značky patří k tomu nejlepšímu na trhu a to v celosvětovém měřítku.

VIRIDIAN NUTRITION

Britská značka Viridian nabízí etické vitamíny a doplňky stravy, zaměřené na tři hlavní oblasti: kvalita/čistota, charita, životní prostředí. Všechny produkty jsou 100% bioaktivní, v kapslích rostlinného původu, bez použití problematických aditiv. Všechny složky pocházejí z absolutně čistých zdrojů.

MYOTEC

Naše vlastní značka, kterou s námi tvoří naši zákazníci. Hlavní filozofií je komplexní nabídka kvalitních produktů bez obsahu umělých sladidel. Zboží je vyráběno na renomovaných linkách v Rakousku, Německu a České republice. Pro výrobu volíme vždy to nejlepší vzhledem k čerstvosti, čistotě a kvalitě surovin.

ADAPT

Produkty, které fungují. To je hlavním mottem profesionální značky sportovní výživy Adapt Nutrition. Zakladatelem je britský specialista Adam Dickinson, který využil své dlouholeté zkušenosti v oboru, a v roce 2014 založil nezávislou značku zaměřenou výhradně na výkon, kvalitu a funkčnost.

ANCESTRAL SUPERFOODS

Živé funkční potraviny nejvyšší kvality, vyvinuté ve spolupráci s předními evropskými odborníky! Prémiová značka Ancestral Superfoods se specializuje na naklíčené a fermentované potraviny vycházející z tradičních a účinných receptur našich předků. Živé funkční potraviny obsahují velké množství enzymů, probiotických kultur, aminokyselin, vitamínů, organických minerálů a dalších bioaktivních složek. Vývoj jednotlivých produktů je výsledkem dlouhé vědecké práce a řady studií, z nichž mnohé se týkají sledování dopadu a výhod naklíčených a fermentovaných potravin u lidí s různými zdravotními problémy. Pravidelná konzumace společně s běžnou stravou, přináší v dlouhodobém měřítku velmi pozitivní výsledky.

ANCIENT BRAVE

S Ancient Brave si dopřejete luxus křišťálově čistých a zároveň maximálně účinných produktů, vycházejících ze starobylých znalostí o efektivním stravování. Ty nabízí etickou a zdravou alternativu k současnému trendu radikálních diet, které mají v dlouhodobém měřítku devastující účinek na organismus. S Ancient Brave přirozeným způsobem a bez újmy na zdraví optimalizujete hmotnost, ale také znova nastartujete optimální fyzickou i psychickou kondici.

BABE'S

Produkty řady Babe’s se zaměřují na podporu vzhledu. Jsou určené pro ženy i pro všechny hledající účinné doplňky stravy. Pomáhají podpořit stav pokožky, nehtů, vlasů, hlídat hmotnost a také obsahují složky, jejichž účinky souvisí s celkovou psychickou i fyzickou kondicí. Za řadou Babe’s stojí oblíbená slovinská značka Nutrisslim, která si zakládá na čistotě svých produktů. Proto v doplňcích řady Babe’s nikdy nenaleznete umělá sladidla, barviva, konzervanty, zbytky pesticidů ani GMO složky.

BLENDER BOTTLE

Blender Bottle je společnost pochájící z Utahu ve Spojených státech amerických. Na začástku století proměnila trh se šejkry, když uvedla svůj BlenderBottle® Classic™. Ten nastolil úplně nový standard mezi šejkry pro proteinové nápoje. Od té doby svoji nabídku neustále rozšiřuje a zdokonaluje, takže si vybere úplně každý. Ať už potřebujete pomocníka na každý den do gymu, kombinaci šejkru a láhve, nebo odolného tvrďáka pro ty nejnáročnější sporty, vždy najdete jen ty nejlepší materiály, elegantní a nadčasový design a vysokou odolnost proti poškození a průsaku.

CNP Professional

CNP Professional je originální sportovní výživa z Manchesteru s tradicí od roku 1998. Dobré jméno značky je nerozlučně spjato se zakladatelem, britskou legendou Kerry Kayesem a nezávislou organizací producentů farmářského mléka First Milk (2000 nezávislých farmářů po celé Anglii, Skotsku a Walesu). Kerry Kayes je bývalý britský kulturista, trenér a výživový specialista. Kayes pravidelně a dlouhodobě poskytuje cenné rady špičkovým sportovcům a klubům, ať se jedná o UFC nebo špičkové týmy Premier League, rugby, cyklistické týmy a další.

CURESUPPORT

CureSupport je nizozemská společnost zabývající se výrobou lipozomálních doplňků stravy. Má tradici už více než 15 let a za tu dobu dosáhla v tomto oboru celosvětového renomé. Heslo společnosti zní „Vše je o vstřebatelnosti!“, přičemž lze bez nadsázky říci, že se více než podařilo jej naplnit. Ve vstřebatelnosti totiž nemají originální lipozomy konkurenci – jsou tělem mnohonásobně využitelnější než obyčejné vitamíny. Své doplňky stravy vyrábí společnost CureSupport na vlastní výrobní lince, což jí dáva kontrolu nad celým procesem výroby, a společnost tak 100% garantuje kvalitu a čistotu svých výrobků. Vstřebatelnost a účinek doplňků značky CureSupport není marketingovým heslem, ale faktem prověřeným odbornými studiemi i každodenní zkušeností.

EKOLIFE NATURA

Ekolife Natura je velmi dynamická a úspěšná společnost ze Slovinska, specializující se na prémiové lipozomální vitamíny, lipozomální chelatované minerály a další špičkové doplňky stravy. Lipozomální produkty jsou vyráběny v souladu s normami kvality HACCP, ISO 17021 a to v rámci farmaceutického režimu “clean room” (vědecký výzkum a následná produkce). Společnost Ekolife Natura založily v roce 2007 výživové specialistky, sestry Tjaša a Tajča Pavček. Obrovskou motivací je jim zájem o zdravý životní styl, vzdělávání se a sdílení informací.

GUSTO ORGANIC

Anglická značka vyrábějící BIO Fairtrade nápoje, obsahující výhradně přírodní složky a jejich základem je pramenitá voda z Devonského hrabství. Zatímco se dnešní kolové nápoje opírají o chemické přísady, Gusto Cola obsahuje extrakt z pravých kolových ořechů, díky čemuž chutná tak, jak kola kdysi chutnala.

NUTRIWORKS

Mladá, úspěšná a velmi dynamická. Tak lze charakterizovat finskou značku ze země tisíce jezer. Celkový koncept značky vychází z moderního a etického přístupu ke sportovní výživě. Všechny produkty jsou vyráběny ve Finsku a Švédsku v souladu s nejvyššími normami kvality.

ORANGEFIT

Let's Create A Fitter World. Holandská značka Orangefit nabízí etickou sportovní a doplňkovou výživu nejvyšších parametrů, zaměřenou na následující nosné cíle: 100% rostlinné zdroje - prémiová kvalita (GMO free) - udržitelný rozvoj (uhlíková stopa) - evropská produkce - přednostně evropské suroviny - bez obsahu umělých sladidel a syntetických balastních složek – 100% recyklovatelné obaly. 

Motto Orangefit: Naše hodnoty určují náš cíl! Přejeme si, aby jste se cítili fit a zdraví. Zdravou alternativu k živočišným produktům si může občas, pravidelně, nebo trvale dopřát každý, od sportovce přes astronauta až po vrabce domácího. To vše bez zbytečného přetěžování naší matky Země. Vytvořme zdravější svět!

WARRIOR

Britská sportovní výživu určená pro všechny jedince zaměřené na moderní odnože fitness, jakými jsou funkční trénink, crossfit, MetCon apod. Warrior nabízí efektivní doplňky stravy se složkami ve skutečně účinných dávkach a velice atraktivní chutí.

ENERGYBODY

Německá společnost FFB GmbH je renomovaným smluvním výrobcem sportovní výživy a výrobcem náhradní výživy pro zdravotnická zařízení s dlouholetou tradicí. EnergyBody jako koncept vlastní značky tak nabízí špičkovou kvalitu a čistotu na farmaceutické úrovni.

PHD NUTRITION

Britská značka sportovní výživy PhD Nutrition nabízí tzv. zlatý střed, tedy širokou škálu fitness produktů slušné kvality, zaměřených prioritně na skvělou chuť a konzistenci produktů. Produkty jsou určeny především pro širokou sportující veřejnost a širokou veřejnost obecně.

PRINCE & SONS

Exkluzivní čaje Prince & Sons představují bez nadsázky to nejlepší co může britský trh nabídnout. Čaje Prince & Sons jsou garancí nejen maximální kvality a čistoty jednotlivých ingrediencí, ale také jedinečného gurmánského zážitku.  Vyvážené receptury těchto vyjímečných čajových směsí jsou pravidelně vyhodnocovány mezi těmi nejkvalitnějšími a jsou oceněny tzv. potravinářskými oskary (Great Taste Awards).

PUHDISTAMO

Exkluzivní finská značka doplňkové výživy založená v roce 2009. Ve svém sortimentu má originální finské produkty původem z Laponska, nejsevernější oblasti Finska, která ukrývá obrovské bohatství nedotčené přírody v podobě hlubokých jehličnatých lesů, které jsou daleko od průmyslových oblastí a jiného znečištění. Vedle originálních finských produktů najdete u Puhdistama i holistické doplňky se složkami pečlivě vybíranými v různých oblastech všech kontinentů, od Indie až po USA. Všechny doplňky značky Puhdistamo jsou striktně bez GMO a bez umělých sladidel, všechny obsahují výhradně účinné složky, žádná plnidla, pojiva a jiná nadbytečná chemická aditiva. Puhdistamo znamená opravdovou prémiovou kvalitu, čistotu a severskou sílu.

SUNWARRIOR

Sunwarrior je rozvíjející se společnost s doplňkovou rostlinnou výživou. Jejím závazkem vyrábět pouze ty nejlepší rostlinné potraviny a doplňky stravy a přitom se chovat ohleduplně k planetě. V Sunwarrior se řídí tím, že rostliny nám poskytují ty nejčistší a nejvydatnější potraviny bohaté na antioxidanty, vitamíny, minerály, enzymy, a také fytonutrienty. Což je důležité obzvláště v dnešní době, kdy veškerou naši stravu silně zpracováváme, čímž si odepíráme možnost využít všechny jejich nutriční výhody.

ŠUFAN

Ručně vyráběné oříškové krémy Šufan vznikají díky dvěma vášnivým milovníkům arašídových másel z Olomouce. Jednotlivé krémy jsou vyrobené z mletých přírodních nebo pražených ořechů, neobsahují lepek, laktózu ani konzervanty, a jsou vhodné pro vegany i lidi s alergií na mléčné produkty. Na rozdíl od másel v běžném prodeji v nich nenajdete nadbytek cukru ani soli, chemické přísady, a naopak okusíte skutečnou chuť arašídů, mandlí, kokosu a dalších lahodných plodů.

VEMOHERB

Bulharská společnost VemoHerb je předním evropským specialistou v oblasti pokročilých rostlinných extraktů. Doplňky VemoHerb se vyznačují bezkonkurenční biologickou aktivitou a účinností. Extrakty z laboratoří VemoHerb nabízejí špičkové značky sportovní výživy na všech kontinentech.

GRENADE

Značka Grenade je celosvětovou ikonou a to zejména díky svému úspěšnému před-tréninkovému stimulátoru a spalovači tuku. Produkty úspěšného britského výrobce jsou vhodné pro všechny hardcore nadšence, širokou sportující veřejnost a obecně pro všechny jedince vyžadující silnou stimulaci.

NUTRISSLIM

Za značkou Nutrisslim najdete mladou slovinskou firmu řídící se pravidlem nabízet superpotraviny a doplňky nstravy v maximální možné čistotě a kvalitě. Ve složení proto nikdy nenajdete umělá sladidla, barviva, konzervanty, zbytky pesticidů ani žádné přísady pocházející z geneticky modifikovaných plodin.

CENTONZE

Nejvyšší kategorie TOP kvalitních „extra panenských“ olivových olejů z kategorie tzv. monokultivarů, ze západního pobřeží Sicílie. Certifikovaná BIO kvalita „Centonze“ má svou přidanou hodnotu a to díky každodenní péči, ručnímu způsobu prořezávání a průběhu celého výrobního cyklu.

VEGAN FITNESS

Etický projekt Vegan Fitness – Superfood Sport Nutrition - nabízí zelenou značku sportovní výživy, jejímž základem jsou značkové suroviny jasného původu v nejvyšší možné kvalitě. Základní filozofií je "koncept a kvalita v jednom balení", tedy maximální možná bioaktivita produktů, pokud možno nulová tepelná a chemická denaturace = maximální obsah enzymů a bioaktivních frakcí. Dalším faktorem je maximální možná biodostupnost jednotlivých složek s minimem balastních aditiv jako jsou plnidla, konzervanty, pojiva, syntetické složky atd.

HIGH 5 NUTRITION

HIGH5 je celosvětově oceňovaná anglická společnost s více než dvacetiletou tradicí a předním postavením na trhu sportovní výživy pro vytrvalostní sporty. Firma nespoléhá na marketingová pozlátka, ale na složení a obsah produktů s minimalizovaným, nebo nulovým obsahem umělých sladidel.

VITARGO

Švédská GMO-free sportovní výživa pro vytrvalostní sporty. Je využívána mnoha olympijskými vítězi. Jde o patentovanou formu sacharidů (frakce amylopektinu) s unikátními vlastnostmi (0% cukru) – má ideální molekulární strukturu, která je téměř identická s molekulární strukturou glykogenu.

ZDRAVÝ DEN

Český výrobce a distributor doplňků stravy a zdravé výživy nabízí širokou paletu produktů, my z nabídky vybíráme Stevia kapky, které jsou ideální pro přírodní dochucení proteinových a jiných nápojů.


 

Náš příběh s chocholoušem 

Lepší znamení jsme si nemohli přát! Vše začalo velmi brzy z jara v den zahájení stavby našeho logistického centra. Krajinu prohřívaly sluneční paprsky za hlučného doprovodu těžké stavební techniky, která začala srovnávat rozsáhlý povrch pozemku. Tedy do okamžiku, než jsme přesně uprostřed stavby narazili na párek vystrašených chocholoušů poletujících odhodlaně kolem hnízda se třemi vajíčky.

Chocholouš obecný je chráněný stepní pták, který své hnízdo buduje zásadně na zemi.  Hnízda ani vajec se samozřejmě nelze dotýkat, protože o ně rodiče mohou ztratit zájem. Tak co s tím?  Rozhodnutí bylo z našeho pohledu jasné.   

Ta tři vejce, to je nový život, nový začátek. Navíc jsme také tři, také znovu začínáme! Vše jsme brali jako velmi dobré znamení a odložili jsme proto zahájení stavby. To vše do chvíle, než se mláďata vylíhnou a opustí hnízdo. Hlídáním jsme navíc pověřili zkušeného ornitologa.

Trvalo to skoro měsíc a vše dopadlo jak mělo, tři zdravá mláďata vyběhla ven z hnízda. Chocholouš se pro nás stal symbolem – jeho kovové podobizny zdobí naší vstupní halu a především nás ti skuteční pravidelně navštěvují.