MATCHA + COLLAGEN
 
Doplněk stravy. Směs k přípravě nápoje s obsahem matchy a hericia s hydrolyzovaným grass fed hovězím kolagenem.
 
- Metabolický optimizér (6 účinných složek)
- Podpora vzhledu a pohybového aparátu
- Podpora soustředění, psychické kondice a energie
- Podpora přerušovaného půstu podle Metody Brave
- Hydrolyzovaný grass fed hovězí kolagen, BIO Hericium, BIO matcha, BIO MCT prášek, BIO moringa, BIO skořice
- Lze užívat ráno i během dne
- Matcha povzbuzuje - není vhodné užívat večer před spaním
 
Matcha + Collagen je šestisložkový metabolický optimizér určený pro podporu vzhledu, pohybového aparátu, podporu soustředění, duševního výkonu a emočního stavu. Prémiová kvalita a kompozice produktu je optimalizována pro ideální začátek dne a to jak v rámci účinného prodloužení přerušovaného půstu (Metoda Brave), tak pro posílení, vitalizaci a restart organismu v rámci normálního režimu. Díky povzbuzujícím vlastnostem matchy není vhodné doplněk užívat večer před spaním.
 
Grass Fed Collagen -  krystalicky čistý hydrolyzát kolagenu pocházející od volně pasoucích se krav krmených travou v rámci tradičních farmářských chovů. Jedná se o produkt z ekologického zemědělství s minimální uhlíkovou stopou. K izolaci a následné enzymatické hydrolýze kolagenu je využit šetrný výrobní proces. Výsledkem je výběrový hydrolyzát kolagenu, který vzhledem ke své kvalitě a čistotě jen těžko hledá konkurenci.
 
BIO Hericium (Lví Hříva) - tato úžasná adaptogenní houba byla používaná ve starobylých kulturách včetně TCM pro povzbuzení životní energie nebo QI. Nyní je široce studována pro její benefity pro kognitivní oblast, pro zvládání stresu, stabilizování nálady a podporu přirozeného obranného štítu. Jde zkrátka o fascinující nootropikum. Houby Ancient Brave jsou pěstovány odborníky ve vnitřním prostředí skleníků s kontrolovanou teplotou. houby tak zároveň neabsorbují žádné znečištění a zůstávají čisté. Vždy používáme ze 100 % výhradně celé tělo houby pro zachování plného spektra nutrientů.
 
BIO Matcha - matcha je získávaná z listů Camelilia sinensis - čajovníku, tedy stejné rostliny, ze které se získává zelený čaj. Ta je pěstována a sklízena tak, aby si zachovala silné látky s antioxidačními vlastnostmi jako je například Epigallocatechin gallate (EGCG). Matcha poskytuje přírodní a čistý zdroj kofeinu, bez nervozity díky vysokému obsahu L-theaninu, aminokyseliny s uklidňujícím efektem, který vyrovává stimulující účinek kofeinu na nervový systém. Výzkumy ukazují, že L-theanin v Matchi funguje synergně s kofeinem, navozuje pocit relaxace a duševní jasnosti, a pomáhá tak nastolit stav klidu a bdělosti.
 
MCT (medium chain triglyceridy) - jsou snadno využité pro produkci buněčné energie a lehce přeměnitelné na ketony, které mohou poskytnout alternativní zdroj energie pro mozkové buňky. True MCT jsou získané z udržitelného pěstitelství kokosů, nikdy z palmového oleje, a jsou extrahované pomocí čisté parní destilace a šetrné hydrolýzy pro udržení C8 (60 %) a C10 (40 %).
 
BIO Moringa - Moringa bya široce používaná v tradičních medicínách jako je Ájurvéda po více než 4000 let. Tato rostlina původem z úpatí Himalájí a z částí Indie a Afriky, je často nazývána "Multivitamín Matky přírody", protože obsahuje obdivuhodné spektrum živin, vitamínů, minerálů, aminokyselin a více než 90 protektivních sloučenin jako flavonoidy, isothiokyanáty a fenolické kyseliny. Tyto látky mají vlastnosti související s oxidativním stresem a detoxikací. Moringa rovněž obsahuje spoustu vlákniny pomáhající navodit pocit plnosti.
 
Skořice - původem z Indonésie a Číny, skořice je kůra stromu, která má významné místo jako koření i jako složka Ájurvédské medicíny. Výzkumníci odkrývají, jak může toto aromatické koření podpořit mechanismy související s krevním cukrem a jak může jeho přirozená sladká chuť pomoci redukovat chuť na cukr. Na skořici je něco úžasně uklidňujícího, proto je součástí našich produktů.
 
V ČEM JE ROZDÍL?
 
+ Prémiová kvalita 
+ Celkem 11 bioaktivních složek: hydrolyzovaný grass fed hovězí kolagen 42 %, bio Hericium (Lví hříva) 17 %, bio matcha 17 %, bio MCT prášek (triglyceridy se středně dlouhým řetězcem), bio moringa, bio skořice. 58,3 % obsahu produktu je v bio kvalitě.
+ Etická a šetrná produkce (udržitelné – ekologické zemědělství)
+ 100% přírodní složení
+ Akreditovaná kvalita: Soil Association
+ GMO free
+ Gluten free (bez lepku)
+ Sugar free (bez přidaného cukru)
+ NO Big agrobusiness 
 
Směs k přípravě Matcha nápoje bez lepku, bez cukru, 100% natural a GMO free
 
PROČ UŽÍVAT MATCHA + COLLAGEN?
 
Ranní šálek matchy povzbudí, zlepší nálady a spolu se Lví Hřívy zostří smysly. Kolagen pak dodá stavební látky pro celé tělo. Když k tomu přidáme ještě další složky, které dovedou posílit organismus a poskytnou mu palivo, získáme komplexní nápoj, který tělo vitalizuje, zároveň jej však nevysává. Dohromady tyto složky dávají plnohodnotný nápoj vhodný pro začátek dne jako náhrada stravy v rámci metody přerušovaného půstu (Metoda Brave).
 
+ Navozuje pocit klidu a soustředění, zlepšuje náladu
+ Povzbuzuje, vyživuje a vitalizuje
+ Prodlužuje periodu přerušovaného půstu (Brave Metoda)
+ Vhodný do diety, keto diety a paleo diety
 
PŘERUŠOVANÝ PŮST - OPTIMALIZACE HMOTNOSTI A VITALITY
 
Matcha + Collagen lze užívat samostatně a nebo jako součást přerušovaného půstu podle tzv. Brave Metody. Přerušovaný půst je velmi stará metoda stravování postavená na konceptu cyklování většího časového okna bez jídla a menšího časového s jídlem. Průzkumy i osobní zkušenost autorů Brave Metody jasně prokazuje, že přerušovaný půst má jasné pozitivní účinky související s fyzickou i psychickou kondicí, optimalizací tělesné hmotnosti, optimalizací metabolizmu a duševními schopnostmi. Díky přerušovanému půstu je možné doslova resetovat metabolismus – díky tomu, že tělu umožníme přestávku od neustálého trávení jídla, mu dáme prostor pro regeneraci. Výrazně se tak po všech stránkách zvedne Vaše kondice.
 
Tento typ stravování je vhodný zejména pro moderního člověka se sedavým zaměstnáním a především platí, že na rozdíl od všemožných drastických diet nijak nedevastuje organismus. Optimalizace tělesné hmotnosti je vítaným průvodním jevem přerušovaného půstu, avšak není jejím jediným cílem. Tím je posílení celkové tělesné i psychické kondice.
 
(Viz Přerušovaný půst = efektivní a šetrná cesta pro optimalizaci)
 
PŘERUŠOVANÝ PŮST A METODA BRAVE
 
Metoda Brave je specifický typ přerušovaného půstu vhodný úplně pro každého, zejména však pro jedince se sedavým způsobem zaměstnání, popř. pro jedince cca nad 30 let, kdy je vhodné s přibývajícím věkem produkt preventivně aplikovat k doplnění důležitých pojivových aminokyselin (kůže, vazy, klouby). Zatímco některé půstové programy jsou příliš náročné, Metoda Brave je určena pro každodenní použití, každého jedince a bez nějaké složitější přípravy. Odkaz na podrobný popis Metody Brave naleznete v popisu výrobce Ancient Brave.
 
Cílem je:
 
+ Optimalizovat tělesnou hmotnost
+ Pomoci metabolizmu při opravě a obnově pojivových tkání, pokožky a vaziv
+ Pomoci metabolismu při očistě
+ Cítit se lépe po fyzické i psychické stránce
+ Posílit duševní kondici
 
Proč právě Matcha a synergní šestisložková směs?
 
Složky obsažené v Matchi povzbuzují a zároveň navozují pocit klidu a soustředění, pomáhají těle lépe reagovat na stres a také působí antioxidačně. Harmonizují tak metabolismus a tlumí nutkání zahánět denní stres či úzkost jídlem. Právě proto jde o ideální složku pro přerušovaný půst Metodou Brave, protože během přerušovaného půstu má naše tělo čas obnovovat, čistit a restrukturalizovat. Synergní směs zase napomáhá při restartu a revitalizaci organizmu.
 
Dalším důležitým faktorem je prémiová kvalita produktu, tedy jeho absolutní čistota, bez obsahu umělých sladidel, reziduí a balastních složek. Pokud se naše tělo čistí, proč mu nedodat jen to nejlepší...
 
Jak na to
 
Pokud jste jedli naposledy v 19:00 a další jídlo si dáte v 7:00 ráno, je to skvělé – máte za sebou 12ti hodinový půst. My doporučujeme toto časové okno prodloužit na 14 až 16 hodin. A opakovat během 3 až 7 dnů po celý týden. Pro vyhnutí se pocitu hladu stačí využít naše směsi. Velmi decentně vás zasytí a pomohou metabolismu pracovat delší dobu bez nežádoucích výkyvů. Budete se díky nim cítit lépe.
 
Postup
 
Poslední lehké jídlo večer v 19:00 hod. Následně ráno namísto snídaně:
 
Varianta č.1: tato varianta je vhodná pro všechny jedince, kteří jsou zvyklí pouze na malou a lehkou snídani, popř. pro jedince kteří snídani vynechávají, protože i zde má směs svůj význam vzhledem k optimalizaci a restartu metabolizmu.
  • Základní směs: 2 lžičky Cacao + Reishi / Collagen / Matcha nebo Coffee + Collagen a 250 ml horké vody. Směs lze v případě požadavku vyššího příjmu grass fed kolagenu obohatit o 1 až 2 čajové lžičky Grass Fed True Collagen
  • Další jídlo nejdříve v 9:00
  • Postupně posuňte na 11:00
Varianta č.2: tato varianta je vhodná pro všechny jedince, kteří jsou zvyklí na výdatnější ranní snídani.
  • Základní směs: 2 lžičky Cacao + Reishi / Collagen / Matcha nebo Coffee + Collagen, dále přidat 1 čajovou lžičku True MCT a 250 ml horké vody. Dávku MCT lze následně po otestování bezproblémového trávení zvýšit na 2 čajové lžičky. V případě požadavku vyššího příjmu grass fed kolagenu je možné přidat 1 až 2 čajové lžíce Grass Fed True Collagen.
  • Další jídlo nejdříve v 9:00
  • Postupně posuňte na 11:00
Pozn.: Přerušované půsty patří v současnosti v celosvětovém měřítku k nejzdravějším a nejšetrnějším metodám hubnutí, vitalizace a optimalizace metabolizmu (1,2,3). Po uvedenou dobu přerušovaného půstu dostává tělo optimální prostor pro restart, vitalizaci a detoxikaci. V rámci Brave Metody se jedná o šetrnou a zdravou metodu v pravidelných intervalech po dobu 14 až 16 hodin, doplněnou klasickou vyváženou dietou, tedy zdravou komplexní stravou během dne = zlatá střední cesta v dlouhodobém horizontu.
 
2 lžíce kávy, reishi a collagenu s 250 l horké vody.  Můžeme přidat 1-2 čajové lžičky MCT. Chvíli promícháme.
 
O značce Ancient Brave
 
S Ancient Brave si dopřejete luxus křišťálově čistých a zároveň maximálně účinných produktů, vycházejících ze starobylých znalostí o efektivním stravování. Ty nabízí etickou a zdravou alternativu k současnému trendu radikálních diet, které mají v dlouhodobém měřítku devastující účinek na organismus. S Ancient Brave přirozeným způsobem a bez újmy na zdraví optimalizujete hmotnost, ale také znova nastartujete optimální fyzickou i psychickou kondici. Za kvalitou prémiové britské značky stojí dvě úspěšné ženy: Annelie Whitfieldová uznávaná hollywoodská kaskadérka, která se posledních 15 let věnuje naturopatii a léčbě bylinkami a Kate Prince, která je zkušeným mediálním specialistou. Značka Ancient Brave patří v současné době k absolutní špičce na britském trhu v rámci prémiového sortimentu zaměřeného na kvalitu a náročného zákazníka.
 
 
Balení: 150 g
 
Dávkování: 1x denně rozmíchejte 6 g prášku v malém množství horké vody a rozpusťte. Přidejte do sklenice horkého mléka dle vaší volby. Balení obsahuje 25 dávek.
 
Upozornění: Skladujte v chladu a suchu, mimo dosah dětí. Nepřekračujte doporučenou denní dávku. Není náhrada pestré stravy. Spotřebujte do tří měsíců po otevření.
 

 
 Výživové údaje:
 ve 100 g
 v 6 g
 Energetická hodnota
 1523 kJ / 363 kcal
 91 kJ / 22 kcal
 Tuky
 9,1 g
 0,5 g
     z toho nasycené mastné kyseliny
 7,8 g
 0,5 g
 Sacharidy
 32 g
 1,9 g
     z toho cukry
 1,7 g
 0,1 g
 Vláknina
 21 g
 1,3 g
 Bílkoviny
 49 g
 2,9 g
 Sůl
 0,26 g
 0,02 g
 
 
Složení: hydrolyzovaný grass fed hovězí kolagen 42 %, bio Hericium (Lví hříva) 17 %, bio matcha 17 %, bio MCT prášek (triglyceridy se středně dlouhým řetězcem), bio moringa, bio skořice. 58,3 % obsahu produktu je v bio kvalitě.
 

 
Směs k přípravě nápoje.