Organic  Chaga Extract
Doplněk stravy v Bio kvalitě
 
 

Chaga se nazývá král hub, v tradičních medicínách je užívaná po staletí. Vzhledem se nepodobá ostatním houbám, má korkovitou texturu a tmavě hnědou barvu. Zajímavé je, že roste hlavně na břízách a může jí trvat 10 až 50 let než doroste. Chaga Viridian pochází z neznečištěného vzduchu Finska, které poskytuje panenské prostředí pro ty nejkvalitnější houby. Chaga zde roste v přírodním udržitelném kultivátoru (=lese), kde je šetrně sbírána. Funguje zde "výsadba" chagy do stromů - část mycelia je vložena do malého otvoru v kmenu stromu, odkud následně vyroste celá plodnice. Je zajištěna dlouhověkost houby i celého lesa.

Organic Chaga je doplněk kategorie MOG FREE, tedy Mycelium on Grain FREE. Extrakt je vyrobený přímo z houby rostoucí přímo na stromě, tedy v přirozené symbióze kvalitního přírodního dřeva = maximální síla. Pozn.: Velká část produktů na trhu nabízí pouze tzv. Mycelium on Grain (MOG), tedy mycelium (kořenová struktura houby) pěstované nízkonákladovou cestou na obilninách a rýži (odlišné složení s vysokým podílem obilných polysacharidů), to vše obvykle bez podrobné specifikace bioaktivních složek na etiketě produktu (velmi často je uváděn pouze obecný údaj o obsahu polysacharidů = škrob).

Organická Chaga je přirozeně bohatá na živiny, samozřejmostí je čistota z hlediska těžkých kovů a dalších nežádoucích látek. Po sběru je houba šetrně sušena a extrahována, používá se unikátní technika čerstvé vody a ultrazvuku. Ta opatrně otevře buněčnou stěnu obklopující bioaktivní sloučeniny a zároveň zachová jejich vlastnosti - proces posiluje biodostupnost a zlepšuje vstřebatelnost. Každá kapsle obsahuje 20 mg beta glukanů standardizovaných na 1-3, 1-6. Každý krok v pěstování a produkci je pečlivě zvolen tak, aby měl výsledný produkt maximální účinek, nejčistší možnou formu a byl zpracován co nejšetrněji.

Organický extrakt z Chagy / Poskytující 1-3, 1-6 beta glukany (20 mg v každé kapsli) / MOG FREE extrakt (Mycelium on Grain FREE) / Extrakt z houby rostoucí přirozeně na stromě / Původem z Finska / Z čistého prostředí finského lesa / Udržitelný způsob pěstování a sběru / Unikátní ultrazvuková extrakce / Posílená biodostupnost

Produkt je vhodný pro všechny jedince zaměřené na: oxidativní stres / obsažené složky

 

 

Etické   doplňky stravy s přírodním srdcem 

Produkty značky Viridian Nutrition obsahují pouze čistou směs bioaktivních složek = 100 % aktivních látek a 0 % balastních aditivVýrobce garantuje špičkovou kvalitu a čistotu svých produktů důslednou kontrolou celého výrobního procesu. A to od semínka až po finální produkt - spolupracuje s lokálními producenty a pěstiteli zaměřenými na nejvyšší kvalitu. Všechny produkty jsou sestaveny na základě odborných, recenzovaných studií a na základě receptur špičkových výživových specialistů. Upřednostňovány jsou takové složky, které jsou prokazatelně účinné při správném dávkování. Z etických důvodů nepoužívá značka Viridian Nutrition ve svých produktech žádný palmový tuk a žádná z použitých složek nebyla testována na zvířatech. Všechny obaly produktů jsou maximální možné míře ekologické a 100% recyklovatelné.

 

Více než 25 let tradice a Královská pečeť kvality

Značka Viridian Nutrition je držitelem prestižní Královské pečeti kvality. The King's Awards for Enterprise, dříve známá jako The Queen's Awards for Enterprise, existuje už 57 let a je nejprestižnějším britským oceněním a pečetí pro nejlepší společnosti v oboru garantující maximální možné standardy. Ocenění je stvrzením cíle, který si rodinná firma Viridian vytyčila v roce 1999, kdy vznikla - nabízet nejlepší možné, efektivní, etické a čisté doplňky stravy. V současné době jich ve svém portfoliu má již více než 220, přičemž má spokojené zákazníky od Islandu až po Jižní Afriku.

 

Laskavý ke svému tělu, šetrný k celému světu

Viridian Nutrition je nezávislá rodinná značka. Věříme, že nosné hodnoty na kterých stojí naše fungování jsou stejně důležité jako složky, které tvoří naše doplňky výživy. Takže pokud říkáme „bez balastu“, máme na mysli také nezávislost a seriózní přístup k zákazníkovi. To znamená žádné tlaky investorů,  žádné zkratky,  žádné komerční výstřelky,  žádné testování na zvířatech a absolutně žádné kompromisy pro naše zdraví a zdraví naší planety. 

100 % aktivních složek Podpora lokálních producentů Netestováno na zvířatech

Produkty Viridian Nutrition obsahují 100 % čistou směs aktivních složek, to vše bez obsahu balastních aditiv, pojiv a plnidel. Používáme pouze takové ingredience, které jsou nejen maximálně účinné a využitelné, ale také přirozené pro lidské tělo, životní prostředí a celou naši planetu.

Jednou z klíčových a nosných zásad Viridian Nutrition je podpora místních producentů, s nimiž má velmi korektní, dlouhodobé a férové vztahy. Viridian Nutrition tak garantuje kvalitu svých doplňků, protože má přehled o celém výrobním procesu - od semínka až po finální produkt.

Viridian Nutrition spolupracuje s dodavateli, kteří splňují přísná kritéria a používají etické přísady, které nejsou testovány na zvířatech. Používáme suroviny, které jsou založeny na recenzovaných vědeckých studiích a pochází z nejlepších dostupných bioklimatických podmínek pro optimální účinek.

Bez GMO Bez ozařovaných složek Bez balastních aditiv

Geneticky modifikované organizmy a plodiny jsou nepřirozené. Vznikají primárně s cílem zvýšit celkový výnos a jsou produktem agrochemického průmyslu. V produktech Viridian nikdy žádné GMO složky nenajdete.

Ozařování potravin probíhá ionizujícím zářením (alfa, beta, gama, rentgenovými paprsky,…) – tedy radioaktivním zářením za účelem deaktivace obsažených enzymů a živých biokultur, což prodlužuje trvanlivost.

Žádná umělá sladidla, umělá barviva, pojiva, nebo konzervanty. Tyto tzv. pomocné látky jsou v mnoha produktech zastoupeny z komerčních důvodů – nikoli nutričních, nebo zdravotních. Vaše tělo je nepotřebuje.

 

Ekologické   balení 

Viridian Nutrition používá 100% recyklovatelné obaly. Základ tvoří skleněné lahvičky z takzvaného amber glass, které chrání obsah před světlem a teplem. Zároveň je lze recyklovat nebo použít znova. Tento typ skla je tzv. nekonečně recyklovatelný. Etiketa produktu je vyrobena z recyklovatelného materiálu se speciálním lepidlem, které se rozpouští v procesu recyklace. To umožňuje snadné oddělení etikety a skla, takže oba prvky lze recyklovat a znovu použít. Víčko na lahvičkách je z recyklovatelného hliníku.

V současné době probíhá postupná aktualizace a inovace obalů - u původní verze je produkt zabalen v průhledném těsnění z kukuřičného škrobu (bez obsahu plastů). V nové verzi je pod víčkem produktu použito těsnění proti neoprávněné manipulaci. V rámci nabídky se tak můžete přechodně setkat s oběma typy produktů - kvalita je samozřejmě identická. 

 

Balení: 30 kapslí (15 g)
 
Dávkování: 1-2 kapsle denně s jídlem.
 
Upozornění: Není vhodné pro děti, těhotné a kojící ženy, pokud není doporučeno lékařem. Nepřekračujte doporučenou denní dávku. Není náhrada pestré stravy. Skladujte v chladu a suchu, mimo dosah dětí.
 

 
 Obsah látek:
 v 1 kapslí
 BIO Chaga (Inonotus obliquus) extrakt z těla houby
 400 mg
     poskytuje 1,3/1,6 beta glukany
 20 mg
 
 
Složení v 1 kapsli: Bio Chaga (Inonotus obliquus) extrakt z těla houby 400 mg, poskytuje 20 mg 1,3/1,6 beta glukanů, obal kapsle hydroxypropylmethylcelulóza.