Podpořte spánek - hořčík, heřmánek a vitamín B6 mohou pomoci

15.12.2023

Kvalitní spánek je základem fungování organismu. Během něj regeneruje celé tělo, svaly, nervový systém, mozek i každá jednotlivá buňka. Bez kvalitního spánku a správného spánkového režimu se nebudeme cítit dobře, nebudeme mít takové tréninkové výsledky, jaké bychom chtěli, a také si tím dlouhodobě zaděláváme na vážnější problémy. A jak spánkový nebo také cirkadiánní režim zlepšit?

Vyplatí se před spánkem omezit sledování svítících obrazovek a nebo alespoň používat červený filtr, který omezí škodlivé modré barvy. Pomůže vyvětrat místnost, ve které spíme, nejís bezprostředně před spaním těžká jídla a samozřejmě také nepít povzbuzující nápoje. Pokud zažíváme stres a nemůžeme takzvaně zastavit hlavu, pomůže meditace. Když máme toto všechno ošetřené, můžou pomoci i doplňky stravy.

Good Night Magnesium

Hořčík sám o sobě významně přispívá k funkci nervového systému, činnosti mozku a k navození pocitu relaxace. V doplňku Good Night Magnesium je obsažený v organické (chelátové) vazbě s L-glycinem. Tato aminokyselina má jednak velký význam pro proteosyntézu a je také druhá nejzastoupenější v těle, mimo to ale navozuje pocit relaxace a tlumí nervozitu.

Good Night Magnesium dále obsahuje heřmánek, který používaly už naše babičky pro zklidnění při vypjatých situacích a před spaním. Přidaný vitamín B6 má vlastnosti související s nervovou soustavou.

Co ale v případě, kdy jsme unavení z tréninku, přetrénovaní, trpíme křečemi nebo trpíme tzv. neklidnými nohami?

Magnesium Muscle Relief

Hořčík je svalový relaxant, doplněk Magnesium Muscle Relief jej proto obsahuje hned ve třech formách - bisglycinát hořečnatý, malát hořečnatý (jablečnan) a laktát hořečnatý. Bisglycinát je nám důvěrně známý, malát obsahuje kyselinu jablečnou, která se podílí na procesu vzniku energie ATP během Krebsova cyklu a laktát, kde je hořčík spojený s kyselinou mléčnou, je velmi šetrný k zažívacímu traktu a zároveň velmi dobře vstřebatelný. Přidaný extrakt ze zázvoru a višně má vlastnosti související se zakyselením svalů.