Jak vybírat a užívat doplňky stravy

2. 3. 2018Doplňky stravy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Platí, že každému z nás může lépe fungovat trochu jiný doplněk, proto je dobré nejdříve zkoušet a postupně si najít ten svůj. Avšak! Při hledání vhodného doplňku se vždy vyplatí držet se několika základních pravidel:

Jak vybírat

  • Některé látky jsou pro fungování těla (ať už jsme vysocí, malí, hubení, širocí,...) naprosto nezbytné, a je nejprve třeba napravit jejich možný deficit.
  • Pokud tělu nechybí žádná ze základních látek, můžeme volit pokročilejší doplňky. Na příklad: Pokud trpíme nějakým psychickým problémem - úzkostí, depresí, vyhořením nebo nespavostí
  • Pokud si nejsme jisti, jaký přesně doplněk máme zvolit na náš konkrétní problém, je vždy nejlepší zvolit takový, který obsahuje základní látku, popřípadě základní látku v kombinaci s jinou.

Jakou formu vybrat

  • Doplňky je vhodné konzumovat ve formě kapslí (vegetariáni volí navíc i rostlinné) nebo ve formě čistého namletého prášku.
  • Kapsle se v těle snadno rozpustí a nezatěžují tělo umělými aditivy a pojivy jako tablety.

Jak užívat

  • K doplňkům stravy nepotřebujeme užívat navíc žádnou speciální věc. Pouze je (až na úplné výjimky) musíme užívat s jídlem. S jídlem totiž přijímáme složky, jejichž současné trávení napomáhá vstřebání vitamínových nebo minerálových doplňků do organismu.

Kdy se projeví účinek

  • V těle je nejprve nutné postupně navýšit hladinu dané látky. Až poté, typicky po třech až čtyřech týdnech, začne docházet ke změně. Okamžitý účinek pocítíme pouze u specifických doplňků (např. spreji do krku, apod.).

Napište nám!

Pokud byste měli jakýkoli dotaz, neváhejte nám napsat. Můžete využít chat nebo email podpora@green-market.czKategorie:Doplňky stravyVitamíny, minerály, stopové prvky