Jak pečovat o pleť bez chemie?

22. 9. 2017Vnější péče (pleť, vlasy, ...)

Dnešní kosmetický průmysl nabízí nepřeberné množství přípravků na pleť. Velká většina ale obsahuje zbytečné chemické látky v podobě sulfátů, syntetických parfémů, silikonů, parabenů apod. Těm je třeba se vyhnout a zároveň pamatovat na to, že opravdu kvalitní péče je vždy ta komplexní.

Základ proto začíná uvnitř těla, krémy a oleje pak dotahují práci do konce. Pojďme si tedy říct, jak nám přírodní produkty pomohou ke zdravé a krásné pokožce.

Čisté tělo zevnitř = zdravé tělo navenek

Spousta z nás zapomíná na jednoduchou, ale podstatnou věc. Imunita je úzce spojená s tím, jak se o své tělo staráme hlavně zevnitř. Proto se stav kůže, vlasů a třeba i nehtů mnohdy odvíjí od stavu střev. Jsou-li zanesená, nemohou správně vstřebávat potřebné látky, naopak se hromadí toxiny, které tělu akorát škodí. Prvním krokem ke zdravé pokožce je důkladná očista těla zevnitř.

Jak podpořit očistu v těle?

Zdravý životní styl bez průmyslově zpracovaných potravin je prvním krokem. Přirozenou očistu ale můžete podpořit tzv. superpotravinami, které tělu dodají základní vitamíny, minerály a stopové prvky v té nejčistší podobě. Tělo má pak dostatečnou výbavu na přirozené odvádění nepotřebných látek z těla.

Důležitá je hydratace

Bez dostatečného množství vody nebude pokožka pružná a hladká, ba naopak snadno se vytvoří vrásky a prasklinky. Kromě správného pitného režimu svou pleť můžete podpořit např. chia semínky. Dnes se s oblibou používají do kaší, pečiva a podobně. Samostatně poslouží jako účinná hydratace těla, a to díky hydrofilní vlastnosti. Semínko šalvěje hispánské na sebe dokáže navázat tolik vody, že zvětší několikanásobně svůj objem. Plné vody se skrze žaludek dostane až do střev, kde účinně a dlouhodobě hydratuje. Párkrát v týdnu nechte lžičku semínek přes noc ve sklenici vody a na druhý den vypijte.

Šetrná péče zvenčí

Na konec nesmí chybět péče zvenčí. Denně pleť zatěžuje spousta vlivů – výkyvy teplot, líčidla, nečistoty v ovzduší. Výsledkem je suchá, popraskaná, nebo naopak mastná pleť se zanesenými póry. Základem je pleť pravidelně, ale šetrně čistit a poté ji dopřát výživu a ochranu. Správně zpracované rostlinné oleje a extrakty dokáží poskytnout obojí.

Příznivé účinky na pleť mají např. oleje z levandule, mandlí, jojoby, pelargonie, červených šípků, extrakt ze semen stromu máslovníku afrického (Shea butter), bílý vosk nebo extrakt z měsíčku.

Pro zdravou pleť jsou důležité zejména vitamín E, karotenoidy (které se v těle mění na vitamín A), minerály jako vápník, zinek, draslík, železo a podobně. Výjimečně na pleť působí i kyselina hyaluronová spojovaná především s prevencí vrásek a celkovým zpevněním.

Pokud vás trápí problémy s pletí, zkuste obměnit množství chemických přípravků za 1-2 přírodní balzámy a zaměřit se na své tělo hlavně zevnitř. Uvidíte, že je to krok správným směrem.

Autor: redakce Green-market.czKategorie:Vnější péče (pleť, vlasy, ...)DetoxikacePřírodní alternativy